Snart dags för webbinaret Attrahera medarbetare med rätt kompetens!

Imorgon fredag 10 oktober mellan 08:30-09:15 ses vi på teams.

Mira Vartiainen kommer under frukostwebbinaret att dela med sig av sina erfarenheter kring hur företag kan bli mer attraktiva som arbetsgivare. 

Hon kommer bland annat prata om vikten av en värderingsstyrd kultur, employerbrandingstrategier, mätbara nyckeltal samt konsekvenserna som blir om ni står utan strategi.

Varmt välkommen!

Möteslänk & annan information

Det är bra om du ansluter till mötet några minuter innan start för att se att allt fungerar. Har du inte Teams installerat på din dator sedan tidigare väljer du alternativet Fortsätt i den här webbläsaren. Deltar du via mobil behöver du installera Teams-appen. 

Lite praktiska detaljer

  • Seminariet kommer att spelas in
  • Mic och kamera för deltagare kommer vara avstängda under seminariet
  • Det går bra att ställa frågor i chatten under seminariet dessa besvaras i slutet i mån av tid

Om det uppstår problem är du välkommen att kontakta Göteborgs Tekniska Colleges kommunikatör Lovisa Zacrison 0708-58 19 39.

Anslut här
I regi av projektet Stärkt kompetens

Stärkt kompetens är ett projekt för små och medelstora industri­fö­retag i Västsverige. Målet är att stärka företagens förmåga att arbeta långsiktigt och hållbart med kompe­tens­för­sörjning. Genom coachning, workshops och omvärlds­be­vakning får deltagande företag verktyg och stöd för att utveckla strategier som möter framtidens behov. Projektet finansieras av Europeiska regionala utveck­lings­fonden, Västra Götalands­re­gionen och Region Halland och sker i samarbete med IDC West Sweden, IUC Väst, IUC Sjuhärad och TEK Kompetens.

Mer om Stärkt kompetens
© Göteborgs Tekniska College